Tur Bilgileri

Sabah saat 09:00’da Rize merkez PTT önünden tur rehberi eşliğinde  özel araçla Batum’a hareket. Yaklaşık 1, 5 saatlik bir yolculuk sonrası Türkiye & Gürcistan Sarp Sınır Kapısı’na varış. T.C. Kimlik Kartı ile Türkiye ve Gürcistan sınır kapılarını yaya olarak olarak geçip, Sarp’a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla Batum Turu için hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Sarp Sınır Kapısı’na 4 km. mesafede bulunan ve MS. 1. yüzyılda Romalılar  döneminde   yapılmış olan Gonio Kalesi. Kaleyi panoramik olarak görüp rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra, yolumuza devam ediyoruz.

Ardından , Batum şehir merkezine 9 km mesafede olan dünyanın en büyük botanik bahçelerinden 1912 yılında kurulmuş olan Batum Botanik Bahçesi’ni (Batumi Botanical Garden ) geziyoruz.

 

100 hektarın üzerinde bir alanda 2000 den fazla bitki çeşitliğine ev sahipliği eden bu muhteşem parkta rehberimiz eşliğinde gezip , harika fotoğraflar çekiyoruz. Botanik bahçesinde aşağı yukarı 1, 5 saat sürecek olan gezimizin ardından aracımıza binerek Batum şehir merkezi’ne hareket ediyoruz. Gezimize Gürcistan’ın ikinci en büyük şehri ve Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Batum’u kuşbakışı görebileceğimiz Argo Teleferik’e biniyoruz. 2013 yılında yapılmış ve 2.6 km uzunluğundaki bu teleferikle 15 dk. sürecek olan keyifli bir teleferik yolculuğu sonunda  gözlem güvertesinin bulunduğu Feria Dağı’na ulaşıyoruz. Batum’u ziyaret eden turistlerin en önemli aktivitelerinden birisi olan olan Batum manzarası eşliğinde yapılan teleferik gezimizin ardından  gerçekleştireceğimiz Batum turumuzda;

Avrupa Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali & Nino Heykeli, Piazza Meydanı, Orta Camii, Chacha Saat Kulesi, Dönme Dolap, Batum Fener Kulesi, Ters Ev, Tiyatro Meydanı, Batum Tiyatrosu , Virgin Mary Kilisesi ve Aziz Nikola Kilisesi ( St. Nicholas Orthodox Church )

gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam saatlerinde Rize’ye dönerek turumuzu sonlandırıyoruz

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Rize – Batum Gidiş- Dönüş Ulaşım ( Özel Araçla- Minübüs-Midibüs – Otobüs)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçerisinde Su vb. İkram

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 )
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle & Akşam Yemekleri
 • Şahsi Harcamalar

Günübirlik Batum Turuna Nasıl Katılabilirim , Gerekli Belgeler Nelerdir  ? 

1 )  Pasaportunuzla Katılabilirsiniz.

2) Yeni Kimlik Kartınızla Katılabilirsiniz.

Uyarı : Ehliyetinizle  giriş sağlayamazsınız  sadece yukarıda belirtilen koşullarda Gürcistan’a geçebilir , günübirlik olan Batum turumuza katılabilirsiniz.


GÜNÜBİRLİK BATUM TURUMUZ KİŞİ BAŞI 600 TL

Dört Kişilik Katılımlar da  Toplam 150 TL indirim

 

 

Ücretsiz Rezervasyon :  0545 844 99 96 

18 Yaş Altındaki Misafirlerimiz Batum Turumuza Nasıl Katılabilir ?

 • Seyahatte 18 yaşından küçük çocukların anne ve babaları ile olmaları gerekiyor. Aksi takdirde aile onaylı
  noter tasdikli muhafakatname gerekiyor. Anne tura geliyorsa babadan , baba tura geliyorsa , anneden. Anne ve Babaları tura gelmiyorsa  ikisininden de  onaylı noter tasdikli muhafakatnamesi gerekiyor.
 • 10 yaş üstü tüm çocukların kimliklerinde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor.
 • 7  yaş altı çocuklarda Kapı Ücreti yok

 

Rize Kalkışlı Batum  Turumuz Hakkında

 

 • Tur araçlarımız 19+1 ya da 16+1 olan lüks araçlarla yapılmaktadır
 • Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
 • Araç yerleşme planında ön taraf cam kenarı , kolıdor koltuk garantisi verilmez
 • Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

 

Hemen Şimdi Arayınız : 0545 844 99 96

!! 8 Kişilik Gruplara Özel VİP  Batum Turumuz Kişi Başı 700  TL !!