Tur Bilgileri

Deluxe  ÇANAKKALE TURU

02-05 EYLÜL 2022

( 3 GECE 4 GÜN )

 Bursa ● Çanakkale ● Edirne ● İstanbul

           TRABZON’DAN

 3850 TL 

           6 TAKSİT

                              4 Yıldızlı Lüks Otel Konaklamalı

                                              Tripadvisor Mükemmellik Sertifikalı Oteller

                         Profesyonel Rehberlik Hizmeti

                      % 100 Memnuniyet Garantisi

 

 1. Gün Cuma 02 Eylül 2022   ( Trabzon- İstanbul- Bursa )

Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde sabah saat 04:00’da buluşma. Check-in  ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli  seferi ile saat 05.35’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. 07:05’de varışın ardından bagajlarımızı alıyoruz. 07:30’da özel otobüsümüzle  30 Haziran 2016 tarihinde  hizmete açılmış olan  2682 m uzunluğundaki Osmangazi Köprüsü’nden geçerek , köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti , Büyük Cihan Devleti  Osmanlı ‘nın ilk başkenti Bursa’ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Köfteci Yusuf Restoran’da  sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından Bursa’da ilk ziyaret noktamız  dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni rehber eşliğinde geziyoruz. Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunun 3 boyutlu olarak anlatıldığı bu müze ziyaretimizden sonra 1142 yılında inşa edilmiş olan Irgandi Köprüsü’ne gidiyoruz.Osmanlının tek arasta köprüsü olarak bilinen bu taş köprü ziyaretimizden sonra Bursa şehir turumuza  başlıyoruz.Bursa’nın panaromik görüntüsünün en iyi izlenebildiği yer olarak bilinen Tophane’ye gidiyoruz.Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile devletin ikinci sultanı Orhan Gazi’nin türbelerini, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış olan altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden  ve Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmış olan  Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. .Bu ziyaretimizin  ardından, geçmişten günümüze ipek ürününün en güzel merkezlerinden olan Koza Han’a gidiyoruz. Alışveriş için  vereceğimiz serbest zamanın ardından Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak için restorantımıza geçiyoruz.(Ekstra) Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bursa’nın 700 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa’nın en güzel anıtlarından olan Yeşil Camii, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. . Ardından ünlü bilgin olan Emir Sultan’ın türbesini ve camisini gördükten  sonra Hacivat ve Karagöz Müzesi ziyaretiyle Bursa şehir turumuzu tamamlıyoruz. Otele transfer ve akşam yemeği. Konaklama:Levor Hotel vb. **** Bursa.

 

 1. Gün Cumartesi 03 Eylül 2022    (  Bursa- Çanakkale )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otobüsümüzle Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bir restoranda  öğle yemeğimizi alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası  şehir merkezi gezimizi gerçekleştiriyoruz.Çanakkale Kent Müzesi, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Deniz Müzesi , Tarihi Aynalı Çarşı ve Truva Atı şehir merkezinde göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezi gezimizin ardından  otele yerleşme  ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama: Kule Hotel vb. ***  Yurdakul Hotel vb.  **** Çanakkale.

 1. Gün Pazar 04 Eylül 2022 ( Çanakkale- Eceabat- Edirne )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından,  Çanakkale Turu rehberi eşliğinde özel otobüsümüzle  Lapseki’ye hareket ediyoruz. 18 Mart 2022 tarihinde hizmete açılmış olan dünyanın en uzun köprülerinde 1915 Çanakkale Köprüsü’nden Gelibolu’ya geçiyoruz. Gelibolu Yarımadası  Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde gerçekleştireceğimiz şehitlik turumuzda ;  Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı, Soğanlıdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Morto Koyu ve Seddülbahir Koyu , Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Anzak Koyu ve Arıburnu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı , Kanlısırt Avustralya Anıtı , 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı, Anafartalar Ovası ( Panoramik)  Kırmızısırt  Tünel ve Siperler İncelemesi  ve Ağadere Sahra Hastanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, saat 16.00’da  Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne gidiyoruz. Burada Çanakkale Savaş Sahneleri’nin  gösterimini izliyoruz. Bu merkezde yer alan 11 canlandırma odasından ikisinde, üç boyutlu gösterim yapılıyor. Bu gösteri 1 saat 10 dk.  sürüyor. Ardından bu simülasyon merkezinde bulunan Çanakkale Savaşları malzemelerinden oluşan müzeyi geziyoruz ve  17.45’de otobüsümüzle Edirne’ye hareket ediyoruz. Çanakakale- Edirne arası seyahatımız esnasında bir restoranda  akşam yemeğimizi alıyoruz.Edirne’ye varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama : Adresin Hotel vb. **** Edirne.

 1. Gün Pazartesi 05 Eylül 2022 ( Çanakkale- Edirne- İstanbul )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, rehberimizle Edirne şehir turumuza başlıyoruz. İl durağımız , Balkan Savaşı sırasında Edirne’yi kahramanca savunan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Camii , Sultan III. Murat zamanında Selimiye Camisi’ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi’ni ve Osmanlı Rus Savaşı’na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Beyazıd Külliyesi’ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz.Öğle yemeği için vereceğimiz molada Meşhur Ciğer Tava’nın tadına bakıyoruz (Ekstra ). Yemekten sonra Edirne Sarayı’nı geziyoruz. Bu sarayın inşaatına 1450’de başlandı.Sultan’ın 1451’de ölümünden sonra oğlu Fatih Sultan Mehmet tarafından tamamlatıldı.Kalıntılar arasında , Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı Hamamı, Bausseade , Matbahı Amire ve Adalet Kasrı’dır. Ayrıca , Üç Şerefeli ( Burmalı) Camii, Sokullu Hamamı, Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti , Alipaşa Çarşısı, Kaleiçi Semti Eski Türk Evleri, Mimar Sinan’a yaptırılan Rüştempaşa Kervansarayı ve son olarak Edirne’nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı’dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami’yi gezdikten sonra Edirne’ye veda edip İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam İstanbul’da bir restoranda   akşam yemeğimizi  aldıktan sonra İstanbul’da gece Boğaz Turu yapmak için Eminönü’ne gidiyoruz. Şehir Hatları Vapurlarıyla 1 saatlik bir Boğaz Turu gerçekleştirip  Üsküdar’da iniyoruz. Boğaz Turu’ndan sonra 20.30’da otobüsümüzle  Üsküdar’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’nın tarifeli  seferi ile saat 23:35’de  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon Havalimanı’na uçuş. Gece 01:00’da Trabzon’a varış.

Tur Ücreti     :  3850  : ( Çift Kişilik Odada Kişi Başı )

 

KONTENJANIMIZ SINIRLI OLUP, TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

 

   Fiyata Dahil Olanlar:

 •  Trabzon-İstanbul-Trabzon Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Bursa Köfteci Yusuf Restoranda Kahvaltı  (02 Eylül 2022 )
 • İstanbul-Bursa-Edirne-İstanbul arası Özel Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Belirtilen  4 Yıldızlı Lüks Otellerde 3 Gece Açık Büfe Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Levor Hotel vb.  **** Bursa’da Akşam Yemeği   (02 Eylül 2022 )
 • Kule Hotel vb.veya Yurdakul Hotel vb.**** ,Çanakkale’de Akşam Yemeği ( 03 Eylül 2022)
 • Edirne Köfteci Osman Restoranda Öğle Yemeği
 •  İstanbul- Bursa Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti
 • 1915 Çanakkale Köprüsü  Geçiş Ücreti
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Gelibolu Yarımadası Şehitlik Turu
 •  Rehberli Bursa- Çanakkale-Edirne  Gezileri
 •  Milli Park Giriş Ücretleri

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • İkametgah Adresi- Trabzon Havalimanı Arası Ulaşım
 •  Öğle Yemekleri
 • 1 Adet Şehitlik Turu Öğle Yemeği
 • 1 Adet Akşam Yemeği ( 04 Eylül 2022 Çanakkale – Edirne Arası )
 • 1 Adet Akşam Yemeği ( 05 Eylül 2022 İstanbul )
 •  Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Giriş Ücreti
 • Vapurla 1 Saatlik İstanbul Boğazı Turu
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri